Phone

+90 530 865 78 69

SEKS OYUNCAKLARIYLA CİNSEL YAŞAMINIZI RENKLENDİRİN!

Seks yaşamımız da tıpkı gündelik yaşamımız gibi iniş-çıkışlarla doludur.

Bazen daha keyifli ve odaklanmış, bazen daha durağan ve sıkılmış hissedebiliriz. Elbette bu durum seksten aldığımız zevki de etkiler.

İşte tam bu durumlarda bazı seks oyuncaklarını kullanmak hem size hem partnerinize hem de ilişkinize iyi gelebilir.

Cinsel yaşamınız sıkıcı hale geldiyse ya da rutininizi değiştirmek istiyorsanız belki de ihtiyaç duyduğunuz şey seks aksesuarları olabilir.

Ancak başlarken bazı şeyleri netleştirelim: Fiziksel zevki arttırmak hiç şüphesiz cinsel zevki arttırır ancak seks oyuncaklarını kullanmak, her iki partnerin de ortak kararı ile olmalı çünkü seks aksesuarları/oyuncakları kullanımında dayatma, zorlama asla istenmeyecek bir şey çünkü ilişkiyi bozar, zarar verir.

Bir diğer önemli nokta ise seks aksesuarları/oyuncakları kullanımı yetersizlikten dolayı olmaz. Nasıl ki pilavı elle de yiyebilecekken kaşık kullanırız seks yaparken herhangi bir araç kullanımı da bize kolaylık sağlayabilir, sekten aldığımız zevki arttırabilir.

Yüksek düzey zevk için; hepsi farklı kullanıma ve amaçlara sahip, cinsel vibratörlerden yağlara kadar birçok farklı türde oyuncak ve aksesuar vardır.

Ancak en temelde önemli olan şeylerden biri de sadece denemiş olmak ya da sadece kullanmış olmak için değil, partnerlerin birbirlerinin gereksinimlerine odaklanarak doğru seks aksesuarını seçmesi ve doğru kullanmasıdır.

Seks aksesuarları/oyuncakları kullanma konusunda dikkat edilmesi gereken bazı noktaları sıralayalım:

  • Çiftler bu konuyla ilgili her ayrıntıyı kesinlikle konuşmalı ve ortak karara varmalı
  • Güven duygusunun zedelenmemesi için alınan kararın dışında bir sürpriz olmamalı
  • Çiftlerin cinsel istek ve ihtiyaçlarına uygun seçimler yapılmalı
  • Sağlık nedeniyle kesinlikle güvenilir ve onaylanmış ürünler kullanılmalı
  • Kişisel güvenlik nedeniyle kapalı ambalajlı paketleme / kargolama yapan bir firmadan alışveriş yapılmalı
  • Kullanım kılavuzu ya da örnek kullanım videoları incelenmeli
  • Kullanım öncesinde bir güvenli sözcük ya da güvenli işaret belirlenmeli böylece çiftler bu deneyime daha rahat başlayabilir ve sürdürebilirler
  • Kullanım sonrası çiftler duygularını ve düşüncelerini, aldıkları zevki ve önceki deneyimlerine oranla oluşan farkı birbirleriyle paylaşmalı

Genel olarak konuşursak, cinsel yaşamda seks aksesuarları kullanan ya da seks oyuncakları gibi yeni şeyler deneyen, yeni şeyler keşfeden çiftler orta ve uzun vadede ilişkilerinden daha memnun olur, tutku ve arzuları artar. Buna bağlı olarak cinsel yaşam kalitesi yükselir ve alınan zevk artar.

Nitekim ilişki sorunları yaşan çiftler terapi/danışma almak amacıyla başvurduklarında, yapılan görüşmelerde sıklıkla cinsellik hakkında “zevksiz, rutin, sıkıcı” gibi ifadeler kullanırlar. Yeni şeyler deneme konusunda partnerlerinin isteksizliğinden, korkularından ya da kaygılarından söz ederler.

Buna karşın ilişkilerinden memnun olduklarını dile getiren kadınların ve erkeklerin, eşleriyle birlikte yaşadıkları cinsellikte yeni şeyler denemenin yanı sıra seks oyuncakları kullanımını vurguladıkları söylenebilir.

Cinselliğe oyuncak/akseuar eklemek, çiftlerin seks konusunda neleri sevdiğini ve neleri yapmak istediğini keşfetmeyi sağlar. Ayrıca her bir partnerin diğerini teşvik etmesine ve cesaretlendirmesine de yardımcı olur.

Son olarak; özellikle cinsellik açısından tıkanmış, çözümsüz gibi görünen ilişkilerde seks aksesuarları/oyuncakları kullanımı partnerlerin birbirleri için çaba gösterdiğini, ilişkiyi canlandırmak için adım attığını ve yeni şeyler denemeye hazır olduğunu ortaya koyacağı için hem cinsel hem duygusal açıdan ilişkiye olumlu katkılar sağlayabilir.

Umarım ilerleyen zamanda cinselliğin bir görev ya da üreme aracı olmasından farklı olarak ne kadar eğlenceli ve zevk verici olduğunu anlayabiliriz.

Vedat YALÇINÖZ

Uzman Psikolojik Danışman

Cinsel Terapist

Comments: 0

No comments

Leave a Reply

Your email address cannot be published. Required fields are marked*

test
07.10.2019
Doğum Sonrası Cinsellikte Dikkat Edilmesi Gerekenler
DOĞUM SONRASI CİNSELLİKTE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLERCinselliğin, seksin en mucizevi sonucu “üreme”dir elbette.Bir canlının içinde, bir başka canlının oluşup gelişmesi ve dünyaya gelmesi.
Read More
03.10.2019
Kadınların En Sevdiği Seks Pozisyonları
KADINLARIN EN SEVDİĞİ SEKS POZİSYONLARI(Bu yazıyla ilgili değerlendirme yaparken “Erkeklerin En Sevdiği Seks Pozisyonları” adlı yazıyı da okumanızı öneririz).Cinsellikte hem bireysel olarak hem cinsiyetler arasında da bazı tercih farkları vardır.
Read More
03.10.2019
Seks Oyuncaklarıyla Cinsel Yaşamınızı Renklendirin!
SEKS OYUNCAKLARIYLA CİNSEL YAŞAMINIZI RENKLENDİRİN!Seks yaşamımız da tıpkı gündelik yaşamımız gibi iniş-çıkışlarla doludur.Bazen daha keyifli ve odaklanmış, bazen daha durağan ve sıkılmış hissedebiliriz. Elbette bu durum seksten aldığımız zevki de etkiler.
Read More
03.10.2019
Daha Kaliteli Cinsel Yaşam İçin 15 Güçlü Öneri
Seks, insan yaşamının doğal bir parçası ve belki de dünyadaki en zevkli eylemlerden biri. Hele ki duygusal bağlarınızın olduğu biriyle deneyimlediğinizde ulaştığınız doyum tarifsiz.
Read More
26.09.2019
Erkeklerin En Sevdiği Seks Pozisyonları
Başlarken bir soru sorayım: Sizce kaç farklı seks pozisyonu vardır?Yanıtınızı verin ve yazının sonuna kadar dikkatlice okuyun ve emin olun yazının sonunda şaşırtıcı bir sayı öğreneceksiniz.
Read More